Pretraživanje

Trecina labinskih srednjoškolaca sudjelovala na medužupanijskm i državnim natjecanjima, susretima i smotrama

Četvrtak, 16. Lipnja 2011. - 12:46

Tijekom, sada vec protekle školske godine natjecanjima, smotrama i susretima od školske do državne razine sudjelovalo je 136 ucenika Srednje škole Mate Blažina. Od toga broja na školskim natjecanjima sudjelovalo je njih 87, na županijskim 79, na medužupanijskim 32 ucenika dok je na državnim natjecanjima sudjelovalo 15 ucenika.

Uspješne natjecatelje i sudionike smotri i susreta pratilo je ukupno 30 voditelja, profesora mentora iz raznih podrucja.

Izvannastavne aktivnosti, dodatna nastava za nadarene, grupe za natjecanja i smotre su aktivnosti koje daju posebnu draž radu svakom  prosvjetnom radniku u školi, a ujedno obogacuje i njezinu kurikularnu  ponudu  kao i konkurentnost i kompetitivnost na tržištu, uz ostale rezultate vanjskog vrednovanja (državna matura i PISA istraživanja) i samovrednovanja.

Srednja škola Mate Blažina se dodatno ponosi jer kao mješovita škola (gimnazija, tehnicka i strukovna škola) uspijeva ukljuciti preko 30% ucenika i gotovo 50% profesora-mentora u brojna natjecanja i smotre od županijske do državne razine, koji postižu redovito i zapažene rezultate. Radeci dodatno sa darovitim ucenicima, profesori  naglašavaju  koliko im je važno pomoci mladima da razviju svoje potencijale i sposobnosti na svim podrucjima za koje iskažu interes i želju, a na taj ih nacin pridobiju i za uspješno savladavanje redovnog nastavnog programa i stjecanje potrebnih vještina i kompetencija.

Rezultati natjecanja:

Medužupanijska natjecanja:

 
4. mjesto -  instalateri grijanja i klimatizacije (Mateo Bažon i Marin Honovic) pod vodstvom mentora Igora Zulijanija,
3. i 4. mjesto - Gastro (3. Antonio Jakovljevic, 4. Matej Griparic i 4. Robero Krpan) pod vodstvom mentora Dorjana Mohorovica,
4. mjesto - rukometna ekipa mladici (Damir Kadoic Balaško, Jan Frankovic, Aleks Ružic, Paulo Nacinovic, Ivan Jelcic, Mario Verbanac, Mateo Demetlika, Toni Gajica, Groucho Bono Štingl, Dino Miletic, Nino Frankovic, Piero Glavicic, Korado Juricic i Toni Dragicevic) pod vodstvom mentora Josipa Golje,
3. mjesto - rukometna ekipa djevojke (Matea Lilic, Roberta Juricic, Iva Kostic, Lea Mrazovic, Anni Šumberac, Karla Tavic, Karla Jakša, Matea Kelentric, Natali Zahtila, Antonia Juricic, Chiara Kos, Paula Benkovic i Emili Zenkovic) pod vodstvom mentorice Ljiljane Štingl.

Državna natjecanja:

 
4. mjesto - talijanski jezik (Fabianna Giurici) pod vodstvom mentorice Leane Licul,
1. i 2. mjesto - elektromehanika (1. Hasan Ahmic i 2. Paolo Nacinovic) pod vodstvom mentora Alena Šestaka,
10. i 15. mjesto - osnove i mjerenja u elektrotehnici (10. Luka Tomic i 15. Luka Nacinovic)  pod vodstvom mentora Milivoja Crvka,
3. mjesto - matematika (Ana Šumberac) pod vodstvom mentora ?anija Žufica,
8. mjesto - povijest (Tea Nacinovic) pod vodstvom mentorice Diane Muškardin,
3. mjesto - biologija/istraživaci radovi (Mojca Žitnik i Dominik Nacinovic) pod vodstvom mentorice Sandre Juran,
5. mjesto - knjigovodstvo s bilanciranjem (Pamela Šimic) pod vodstvom mentorice Orijane Tencic,
8. mjesto - GLOBE/orijentacijsko natjecanje i nagraden rad u kategoriji „Voda“  (Dominik Nacinovic, Ivan Miškulin i Kristian Mohorovic) pod vodstvom mentorica Mire Hrvatin, Cede Perko i Karmen Diminic Milevoj,
5. mjesto - fizika/smotra i natjecanje (Ivan Martincic i Rene Radojcic), pod vodstvom mentora Željka Brencica,
4. i 6. mjesto - tehnicar za mehatroniku (4. Ivan Martincic i 6. Rene Radojcic) pod vodstvom mentora Ivice Komadine.

Medužupanijske smotre i susreti:

 
2. mjesto - GLOBE  (Dominik Nacinovic, Ivan Miškulin i Kristian Mohorovic) pod vodstvom mentorica Mire Hrvatin, Cede Perko i Karmen Diminic Milevoj.

Državne smotre i susreti:


Festival matematike (Tim 1: Laura Batelic, Ana Šumberac, Tea Šumberac, Martina Alilovic; Tim 2: Ivan Martincic, Antonio Mileta, Katarina Karužic, Ivana Fable i Viktro Gruicic) pod vodstvom mentora ?anija Žufica, Roberte Germin Mileta, Vesne Tupac-Prosen i Ticijane Šumberac.