Pretraživanje

Sportski uspjesi Budokai kluba iz Labina

Petak, 15. Siječnja 2010. - 11:45

Prošla godina bila je narocito uspješna za clanove KBK „Budokai Labin“ iz Labina. Naime, tijekom godine nastupali su na niz takmicenja od županijske pa do svjetske razine na kojima su osvojili 169 odlicja  medu kojima cak 72 na internacionalnim takmicenjima. Kao najvrijednije isticu se medalje sa Svjetskog Kupa koje posjeduju Katarina Cukaric, Ilaria Milevoj i Marino Faraguna.

No, ne manje sjajne  je i deset medalja osvojenih na domacim prvenstvima te 16 medalja osvojenih na Hrvatskom kupu. Posljednje prošlogodišnje natjecanje otvorenog Prvenstva Hrvatske „Croatia Open Final fight 2009.“ održano je u Pakracu 12. prosinca 2009. godine.

Na takmicenju, pod patronatom Svjetske kickboxing organizacije WAKO, a u organizaciji Hrvatskog kickboxing saveza i domaceg kickboxing kluba, nastupilo je 86 klubova iz 6 zemalja sa  732 takmicara. Na ovom, drugom po jacini kickboxing takmicenju u Europi, labinski takmicari su nastupali u semicontactu i u lightcontactu, te osvojili 10 medalja: 2 zlata,  3 srebra  i 5  bronci.