Pretraživanje

Jedrilicari JK Kvarnera uspješni na Kupu Svetog Krševana i 41. Kupu Opatije

Utorak, 18. Studenog 2014. - 13:59

Od petka 15. do nedjelje 16. studenog, najmladi natjecatelji jedrilicarskog kluba Kvarner - Emanuel i Matej Skocibušic ucestvovali su na regati Kup Svetog Krševana 2014. koja se odžala u Zadru u organizaciji jedrilicarskog kluba Uskok. Na regati je sudjelovalo 81 natjecatelja iz Poljske, Ceške i Hrvatske.  U oba dana odjedrena su tri plova, Matej Skocibušic u ukupnom poretku zauzeo je 37. mjesto i 4. mjesto ukonkurenciji djecaka do 12. godina. Najbolji ulazak u cilj Matej je ostvario u drugom plovu na 21. mjestu. Emanuel Skocibušic zauzeo je 51. mjesto u ukupnom poretku i 7. mjesto u konkurenciji djecaka do 12. godina. Pobjednik Kupa Svetog Krševana 2014. je Leon Kljuš (JD Val) ispred Micrusa Chlopeka (YK Polski Gdynia) na drugom i Basie Dzik na trecem mjestu.

U istom razdoblju od petka 14. do nedjelje 16. studenog, u Opatiji je održan 41. Kup Opatije, kriterijska ili izborna regata za klase Laser. Regata je raspisana i za klasu 420 i 470 medutim zbog nedovoljnog broja pred prijavljenih natjecatelja je otkazana. U Opatiju je pristiglo 25 natjecatelja u klasi Laser 4.7 i 13 u klasi Laser Radial iz Poljske, Švicarske, Slovenije i Hrvatske.  Za jedrilicarski klub Kvarner u klasi Laser 4.7 jedrili su Antonio Milevoj i Leon Kalac. Prva dva dana nije se jedrilo zbog nedostatka vjetra dok su zadnjega dana odjedrena tri plova za obje klase po vjetru jacine od 8-15 cvorova iz smjera Jug-Jugoistok.  Antonio Milevoj zauzeo je 10. mjesto sa najboljim ulaskom u cilj u trecem plovu na 5. mjestu. Leon Kalac zauzeo je 15. mjesto sa najboljim ulaskom u cilj u drugom plovu na 5. mjestu. U klasi Laser 4.7 pobjedu je odnijela Iva Vlahinic (JK Vihor), drugo mjesto osvojio je Szymon Kowalski (TKZ Torun), a trece Ante Jušic (JK Val).  U klasi Laser Radial najbolji je bio Paolo Mavricic (JK Opatija) ispred Marina Desabote (JK Val) na drugom i Joška Galovica (JK Opatija) na trecem mjestu.